Nápady na hodiny na konci školního roku

Hodiny ke konci roku jsou občas dost náročné. Žáčci a studenti se již spíše vidí na pláži, mnohdy již máme dokončenou učebnici, známky jsou uzavřené, zkoušky absolvované... ale je škoda tento čas pořádně nevyužít.

S menšími dětmi jsem letos zvolila téma zvířátek v zoo, to baví snad všechny:-) Kromě zvířat se dá samozřejmě v tomto tématu zopakovat mnohé - barvy, části těla, přídavná jména popisující velikost a charakter, slovesa činností atd. Zvířátka jsem předváděli, popisovali, hádali pomocí otázek... Aby byla hodina ještě zábavnější, děti si vyráběly svou vlastní zoo a pak se navzájem prováděly - předložky, popis cesty. Finální vyhlášení nejkrásnější zoo byla už jen třešinka na dortu :-)

Pokročilejší žáci a studenti si připravují seznam svých plánů na léto - My summer bucket list. Hodinu začínám povídáním o svých plánech a společně vymýšlíme nejrůznější aktivity, které v létě chtějí všichni dělat, proč a jak a s kým. Poté dostane každý prostor na to sestavit svůj seznam a představit jej ostatním: říci, na co se nejvíce těší, co bude dělat letos poprvé, které místo navštíví atd. Musím uznat, že plno nápadů mne zaujalo tak, že jsem si slíbila, že je dám i na svůj summer bucket list:-)
Užívejte si krásný začátek léta:-) Vlaďka

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Moje rodina

Motivační kartičky pro malé angličtináře

Vanilla Cream Cookie Sandwiches